5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України “Про пробацію” (№ 160-VIII), який 27 серпня цього року введений у дію.

З цього моменту Державна кримінально-виконавча служба зазнала разючих змін, зокрема органи, що раніше виконували вироки, не пов’язані з позбавленням волі, трансформвались в принципово нові для України-органи Пробації. Дотого ж, працівники зазначеної служби, впроваджують новий механізм роботи- Досудову доповідь про обвинуваченого. Досудова доповідь значно розширює можливості суду в частині призначення справедливого вироку, визначення найбільш дієвого покарання. Досягається така мета шляхом підготовки персоналом пробації, вичерпної інфрмації про обвинуваченого, яка не завжди може бути виявлена слідчими та правоохоронними органами.  Особливо досудова доповідь актуальна для неповнолітніх обвинувачених.

Приморським районним сектором з питань пробації м.Маріуполя, протягом першого півріччя 2017 року вже були здійснені кроки у впроваджені механізму досудової доповіді та наглядової пробації. Так, підоблікові засуджені(в тому числі неповнолітні), особи які перебувають під слідством суду, були охоплені увагою співробітників органу пробації та  соціальних фахівців. Робота їз ними направлена на створення найбільш сприятливих умов для їх ресоціалізації в суспільстві.

З прийняттям Закону України «Про пробацію» наша держава зробила реальний крок до наближення юстиції України до міжнародних стандартів і впровадження нової системи заходів кримінально-правового характеру, покликаних у першу чергу забезпечити безпеку суспільства. Однак, на сьогоднішній день неможливо з впевненістю говорити про практичну ефективність від впровадження данних реформ. Здійснити висновки можливо, лише після проведення системної роботи органів пробації в обов’язковій взаємодії з громацькістю, державними та соціальними організаціями.

 

Начальник Приморського районного

Сектору з питань пробації

Марфлюк Сона